Tel:0212 592 88 88

Baymak Kombimin Dolum Vanası Arızalı

    Home / Baymak Kombimin Dolum Vanası Arızalı

Oca 5, 2016

0

Baymak Kombimin Dolum Vanası Arızalı

Baymak Kombimin Dolum Vanası Arızalı ; Doldurma musluğu kombide en çok kullanılan kombi parçalarından birisidir. Kombinin kurulumundan itibaren doldurma musluğu devamlı olarak kullanılır. Doldurma musluğunun arızalanması kullanımına bağlı olarak bu nedenle sıkça karşılaşılan durumlardan birisidir. Doldurma musluğunun kullanımı ve doldurma musluğu arızası durumunda ortaya çıkan durumlar hakkında siz kullanıcıları bilgilendirmek üzere sayfamızı oluşturduk. Doldurma musluğu ne işe yarar ve bozulması durumunda ne gibi sorunlar yaşanır sizlere aktaralım.

Doldurma musluğu kombinin en önemli parçasından biridir. Baymak kombide dolum vanası olarak da bilinen doldurma musluğu kombinin alt tarafında kombiye monteli olarak yer alır. Doldurma musluğu düşen kombi basıncını yükseltmek için kullanılır. Kombilerin bar basıncı normalde 1,5 bar seviyesinde olması gerekir. Şayet kombinin barı bu belirtilen seviyenin altında olması durumunda kombi içinde su olamadığını gösterir. Böyle durumlarda düşen kombinin basıncını tekrar yükseltmek için kombiye su basmak gerekir. Bu işlem de kombinin alt tarafında bulunan doldurma musluğu yardımı ile yapılır. Doldurma musluğunun bozulması genel olarak kullanıcı hatası olarak kabul edilir. Düşen kombi basıncını yükseltmek için kullanıcı dolum vanasını açmak isterken kırabilmekte veya çok kullanıma bağlı olarak musluk bozulabilmektedir. Baymak Kombimin Dolum Vanası Arızalı ise bu durumunda kombi devamlı su alır ve kombi basıncında sürekli artış olur. Bu da yüksek basınçtan kaynaklı kombiden su akıntısına yol açmaktadır. Kombi içindeki fazla suyu dışarı akıtır. Kombi basıncın da devamlı düşüş olması durumunda sürekli kombiye su basmak gereksizdir. Böyle durumlarda kombide arıza vardır. Kullanıcı olarak sürekli düşen kombinize bu şekilde su basmanız kullandığınız dolum vanasının bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle doldurma musluğunu gereksiz yere kullanmamak gerekir. Doldurma musluğu hassas bir parçadır ve kullanırken dikkatli olunması gerekir.

Baymak Kombimin Dolum Vanası Arızalı ise Fatih Baymak Kombi Servisi talep etmeniz gerekmektedir. Doldurma musluğu kombinin alt kısmında bulunur şekli ve rengi kombinin marka ve modeline göre değişiklik gösterebilmektedir. Kombi kullanıcısı olarak doldurma musluğu arızası durumu yaşamanız karşısında Fatih Baymak Servis arayarak teknik destek alabilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz tarafından hızlı ve garantili servis imkanı sunmaktayız.