Tel:0212 592 88 88

Baymak Kombinin Senelik Temizliği

    Home / Baymak Kombinin Senelik Temizliği

May 28, 2015

0

Baymak Kombinin Senelik Temizliği

Baymak Kombinin Senelik Temizliği ; Kombi kullanıcıları kullandıkları kombinin daha uzun süreli çalışıp daha iyi randıman elde edebilmek amacıyla her yıl düzenli olarak 1 defa Baymak kombi bakımı yaptırmaları gerekmektedir. Kombi elekronik bir cihaz olduğundan dolayı herhangi bir arızaya sebep olduğu zaman karşınıza çıkabilecek masraflarda dolayısıyla yüklü olabilir. Bu nedenle kombisinden yana sıkıntı yaşamak istemeyen kullanıcılar her yıl düzenli olarak kombi bakımını önermekteyiz. Kombi bakımı hem oluşabilecek arızaların bir nevi önüne geçmiş olur hem de kombinizi uzun süre sağlıklı kullanmanızı sağlar.

Baymak Kombinin Senelik Temizliği kombinizin ömrü için gerekli olan bir işlemdir. Baymak kombi periyodik bakım işlemi yaptırmanızdaki tek amaç kombinizle ilgili sorunlar yaşamamanız içindir. Kombi bakımı yaptıran kullanıcıların arıza yaşama olasılığı oldukça düşüktür. Aynı zamanda yapılan erken müdahale aynı zamanda ilerde yaşayacağınız sorunların önüne geçilmiş olur.Kombi bakımı nasıl yapılır dilerseniz sizlere bu konu hakkında bilgi verelim: Kombi bakımı ortalama 30 dk sürmektedir. Kombi bakımı esnasında kombinin içerisinde bulunan su tamamen boşaltılır. Boşaltılan suyun ardından genleşme tankının havası kontrol edilir.

kombinin yillik temizligi

kombinin yillik temizligi

Tankın olması gereken basınç değeri 0,75’tir. Bu işlemin ardından ise ateşleme iletkenleri, pislik tutucu filtreler temizlenmeye başlanır. Kombide sıcak su akışı kontrol edilerek brülörde biriken pislik ve yanma haznesindeki tozların temizlik işlemi yapılır. Bu işlemlerin ardından kombiden boşantılan su geri takviye edilerek tekrardan kombiye su basılır. Aynı zamanda bakım esnasında kombi içerisinde herhangi bir arızalı parçaya rastlandığı takdirde kombi kullanıcısına bilgi verilir. Baymak Kombinin Senelik Temizliği bu kadar basit görünüp uzman müdahalesi gerektiren bir uygulamadır. Kombinize uzun süre bakım yaptırmadıysanız ve yaptırmayı düşünüyorsanız Fatih Baymak numarasını arayarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.